מנשאי בייבי ביורן שומרים על מפרק הירך

מנשאי בייבי ביורן שומרים על מפרק הירך

מומחי המכון הבינ”ל למפרק הירך, המטפל באלפי תינוקות שנולדו עם בעיות במפרק הירך בדקו ואישרו: מנשאי ONE ו- MOVE בייבי ביורן מספקים תמיכה נכונה למותן הילד, ומעודדים התפתחות תקינה של מפרק הירך

המכון הבינלאומי של פריקת מפרק הירך, IHDI, בדק את מנשא ONE ואת  MOVE מנשאבייבי ביורן ואישר כי מנשאים אלו מספקים תמיכה מלאה ונכונה למותן התינוק, ומעודדים את ההתפתחות התקינה של מפרק הירך, החשובה במיוחד במהלך החודשים הראשונים.

לדברי מומחי המכון, המטפל באלפי ילדים שנולדו עם בעיות במפרקי הכתף, התנוחה המסוכנת ביותר היא כאשר מפרקי הירכיים והברכיים מיושרים והרגליים קרובות לזו לזו, בשונה מתנוחת העובר. כאשר התינוק נמצא בתנוחה לא בריאה זו לפרק זמן ממושך, הנזק שעלול להיגרם לירכיו עשוי להיות גדול יותר. לדעת המומחים, התנוחה הבריאה ביותר למפרק הירך היא כאשר הירכיים מפושקות לצדדים באופן טבעי, ומפרקי הירך והברך כפופים, כאשר תנועה חופשית של הירכיים מבלי לאלץ אותן להתקרב זו לזו מעודדת התפתחות טבעית ותקינה של המפרק.

הסיכון לפריקה או תת פריקה של מפרק הירך גבוה יותר במהלך חמשת החודשים הראשונים לחיי התינוק. בגיל שישה חודשים רוב התינוקות כבר מכפילים את משקלם, הירכיים מפותחות וחזקות יותר, ולכן פחות מועדות לפתח פריקה. בבדיקה מקיפה שערכו מומחי המכון נמצא בבירור שמנשא ONE ו-MOVE בייבי ביורן מספקים את התמיכה הנכונה למותן הילד, ומעודדים התפתחות תקינה של מפרק הירך. בהקשר זה חשוב גם לציין שבעיית מפרקי ירכיים היא בעיה מולדת שמטופלת ע”י צוות הרפואי מייד עם הלידה. בישראל אף נהוג לבצע בדיקת הדמייה (אולטרה סאונד) של מפרקי הירך בגיל 6 שבועות, כדי לוודא שהמפרקים והירכיים נמצאים במצב תקין. בשל בדיקות מקיפות אלו, כמעט ולא נרשמים מקרים של בעיות מפרקי ירכיים שלא אובחנו בשלב מוקדם, ואין כל מחקר שמצא כי מנשאי תינוק גורמים לבעיות אלו.

באיורים הבאים תוכלו למצוא את מנחי הנשיאה המומלצים ע”י המכון הבינ”ל של פריקת מפרק הירך:

נשיאה נכונה: מנשא תינוקות צריך לתמוך בירך, ולאפשר לרגליים להיות מפושקות, כדי לשמור על הירכיים במצב יציב


נשיאה לא נכונה: כשהמנח מאלץ את התינוק להינשא כשרגליו ישרות וצמודות

יש דברים שקורים רק כשנרשמים!
בואו להיות הראשונים לגלות את המהדורות המיוחדות, ההשקות הכי חמות והטיפים השווים ביותר
צרפו אותי