image

בייבי ביורן:  50 שנים של תינוקות מאושרים

הטרמפולינה  היתה הראשונה, וזכתה להצלחה עצומה בקרב מיליוני הורים ותינוקות ברחבי העולם. אח"כ הגיעו המנשאים האיכותיים ומוצרים נלווים אחרים. הנה התחנות העיקרית של בייבי ביורן שחגגה לאחרונה 50 שנים של תינוקות מאושרים

בשנת 2011 חגגה בייבי ביורן העולמית 50 שנה להיווסדה. כבר מראשית הדרך עמדה לנגד החברה השוודית הקטנה מטרה אחת שמלווה אותה עד היום -  פיתוח וייצור מוצרים איכותיים ובטוחים שיקלו על חיי היומיום של ההורים ויספקו לילד נוחות מירבית והנאה צרופה. "תינוק שמח - הורים מאושרים", זה המוטו של החברה מאז היווסדה ב-1961. ואכן, לאורך השנים החברה צמחה והתרחבה, ועשרות מיליוני מוצרי בייבי ביורן נמכרים בכל רחבי העולם. יחד עם זאת, בייבי ביורן נשארה חברה משפחתית וחמה שממשיכה לפעול משוודיה, כשבראשה עומד עדיין המייסד ביורן יעקובסון, שהוא בעצמו כבר סב ל-8 נכדים.

הכל התחיל עם טרמפולינה...
הטרמפולינה של בייבי ביורן היתה המוצר הראשון שיצרה החברה. כשביורן יאקובסון, מייסד החברה וסטודנט צעיר, נסע לטיול לארצות הברית בשנת 1960, הוא התרשם מטרמפולינה לתינוק שראה באחת החנויות, ורכש אותה לאחיינו, אליו היה קשור במיוחד. האחיין הקטן התאהב מיד בטרמפולינה והשתמש בה עד גיל שנה. באותה תקופה לא ניתן היה לרכוש  טרמפולינה בשוודיה, ויאקובסון הקים חברה כדי לייצר מקבילה שוודית. הוא מצא את הספק שייצר את המסגרת, ואילו המושב היה עשוי משאריות בדים שרכש מחנויות שונות. הייצור החל, אבל המכירות היו מאכזבות. לאחר זמן מה, החלו להגיע ביקורות חיוביות על הטרמפולינה, כתבות רבות בעיתונים היללו ושיבחו את המוצר, והביקוש גבר. לא עבר זמן רב, והטרמפולינה הפכה ללהיט בשוודיה, ובהמשך גם באירופה, ארצות הברית ובעולם כולו - עד שהפכה לרב מכר בקרב מיליוני תינוקות ברחבי העולם.

הטרמפולינה הראשונה של בייבי ביורן

קרוב ללב - מנשא התינוק הראשון
ציון דרך משמעותי מאוד בהיסטוריה של בייבי ביורן התרחש בתחילת שנת 1970. מחקר חדש על תינוקות שנערך בבית החולים לילדים  rainbow בקליבלנד, אוהיו שבארה"ב, הראה כי קירבה להורים ממלאת תפקיד חיוני להמשך התפתחות תינוקות. רופאי ילדים בכל רחבי העולם אימצו במהירות את הרעיון ופרסמו מאמרים בהם הדגישו את חשיבות המגע הפיזי ליצירת קשר רגשי וראשוני בין תינוקות להוריהם.

ביורן יעקובסון, שהיה כבר אב ל-3 ילדים, התרשם מאוד ממחקרים אלו, ובהשראתם הפנים את חשיבות נשיאת ילדים קרוב לגוף ההורים. יאקובסון פיתח מנשא המאפשר להורים להיות במגע פיזי קרוב עם התינוקות שלהם, בזמן שידיהם חופשיות. המנשא החדשני לאותם ימים נקרא  "Hjärtenära"והוא נוסה בהצלחה רבה על הילד הרביעי שנולד למשפחת יאקובסון באותו זמן.

מאז, עשרות מיליוני תינוקות נישאים במגוון מנשאי בייבי ביורן לתינוק ונהנים מקרבה חיונית ומקסימלית להוריהם. במהלך השנים מנשאי התינוק של בייבי ביורן עברו שיפורים ושדרוגים, ופותחו ועוצבו תוך שיתוף פעולה צמוד עם מומחים רפואיים והורים לילדים קטנים. התוצאה מתבטאת בעיצוב הייחודי והאורגונומי, ההופך את הדגמים לנוחים וקלים לשימוש, עם קווים נקיים וקלאסיים. 

מוצרי בייבי ביורן נבדקים ע"י מומחים רפואיים מובילים
בטיחות ובריאות ילדים נמצאות בראש סדרי העדיפויות של בייבי ביורן. כל מוצר שנכנס לתהליך פיתוח או לעיצוב עובר דיון מקצועי מעמיק עם מיטב המומחים והרופאים המובילים בעולם, מעצבים תעשייתיים והורים לילדים קטנים.לכן, הדרך מרעיון למוצר מוגמר היא מאתגרת וארוכה, והמוצרים לא יוצאים לשוק עד שהם לא עומדים בדרישות האיכות הבלתי מתפשרות שהציבה בייבי ביורן. כך למשל, פיתוח הצלחת והכפית ארך לא פחות מארבע שנים...

בייבי ביורן ב-50 מדינות בעולם
"ישנם הבדלים בין הורים בתרבויות שונות, אבל כשזה נוגע לתינוקות - לכולם יש את אותו הצורך בקרבה להוריהם", כך אומר ביורן יאקובסון, מייסד בייבי ביורן. "זו הרגשה נפלאה לראות תינוקות בכל רחבי העולם נהנים מהמנשאים לתינוק שלנו. בעיקר משמח אותי לראות אבות שנושאים את התינוקות שלהם". ביורן, הוא סב גאה ל-8 נכדים, מוסיף ואומר ש"כל עוד המחקרים יראו כמה חיוני קשר פיזי הדוק בין ההורים לבין התינוק, אנו נקפיד להמשיך לעבוד על פיתוח מנשאים חדשים וטובים יותר. זה מה שגורם לנו להשתפר ולהתרגש תמיד".

הידעתם?
» מוצרי בייבי ביורן נמכרים ביותר מ-50 מדינות בכל רחבי העולם
»95% מהמכירות של מוצרי בייבי ביורן מיוצאות למדינות אחרות
» המוצר הפופולרי ביותר שלנו ביפן היא הטרמפולינה 
» בפינלנד סיר הלילה הוא המוצר הפופולרי ביותר